Üks inimene läheb läbi ruumi ja teine vaatab teda – see ongi teater.
Meie elus on teatrit ja esinemist palju rohkem kui võiks esmapilgul arvata. Peaaegu kõike, mida päeva jooksul teeme, oleme teinud varem korduvalt. Oleme kõvasti ja kaua harjutanud, et oma rollidega toime tulla.
Inimene õpib mängides. Pikk lapsepõlv võimaldab palju mängida ja hästi eluks valmistuda. Kuid mängida võib ka täiskasvanuna.
Mänguline hoiak aitab töös ja suhetes säilitada paindlikkust ja loovust.
Juhtimisteater aitab Sul taasavastada mängimise allikad ja rõõmu. Keerulised olukorrad, rasked vestlused, igapäevased põrkamised ja tõmbumised – mäng toob neisse vaheldust ja ootamatuid lahendusi.
Ära unusta: mäng on nakkav! Kui Sina mängid, tõmbad Sa ka teised kaasa.
Eri olukordades oodatakse meilt erinevate rollide täitmist: abikaasa, sõber, lapsevanem, laps, kolleeg, ülemus, alluv, teenindaja, klient, õpilane, õpetaja jne.
Rollipiiride tundmine ja rollide õigeagne vahetamine aitab meid oma eluga hakkama saada. Aga ikka tuleb ette ootamatusi, millega hakkamasaamiseks meil valmis rolli võtta pole.
Sotsiaalsed rollid on vormilt universaalsed. Kuid täita saame need ainult endaga. Igaüks meist on ainulaadne.
Kui me ennast tunneme, oleme valmis väljakutseks kohaneda kiiresti mis tahes rolliga, mis tahes olukorraga.
Juhtimisteater annab Sulle võimaluse end proovile panna.
Proovi, mängi, katseta!
Kui Sulle vahel tundub, et sa ei viibi oma elus kohal, on aeg midagi ette võtta. Kui Su päevad lendavad mööda mälestusi jätmata, kohustused kuhjuvad, töö muutub rutiiniks ega paku enam pinget, tuleb asjade üle tõsiselt järele mõelda. Kui Sa ei tunne enam rõõmu sellest, mida sa teed, tuleks otsida uus tegevus või leida üles see rõõm. Hakka tegutsema!
Kõigepealt vali oma hoiak. Kui valid olla!, siis haarad mängus aktiivse rolli ning tavalinegi tööpäev pakub meeldivaid üllatusi.
Juhtimisteater toetab Sind hoiaku valimisel. Koos meiega saad harjutada jääma iseendaks igas olukorras. Iseendaks jäämine on peamine eeldus keeruliste olukordade juhtimisel.
Õpi vaatama ringi uudishimulike silmadega. Õpi tundma oma võimalusi! Neid on alati mitu!
Taani prints Hamlet kutsus õukonnas toimunud draamale lahendust otsides appi elukutselised näitlejad. Ta rääkis neile kõik, mida teadis. Kõik, mida Hamlet näitlejatele rääkis, panid need oma näidendisse sisse. Õukonnale esitleti näidendit, mille nimeks „Hiirelõks“, ja tõde sai Hamletile selgeks.
Enamus lõksudest, millesse satume, on meie endi seatud. Need on seotud tunnetega, mis tahavad meie üle võimu võtta.
Juhtimisteatri meetod aitab Sul tunde- ja suhtelõksusid kõrvalt vaadates ära tunda ning rahulikult analüüsida.
Kõigest:
- vali oma hoiak!
- mängi!
- ole kohal!
- kingi ilusaid hetki!